Susam Yağı

Susam Yağı

Omega 6 yağ asidi yönünden oldukça zengin yani antioksidan içeren, hücreleri yenileyen, mikroplarla savaşan susam tohumundan elde edilen demir, mineral, çinko, magnezyum, yağ asitleri ve kalsiyum gibi çok fazla cilde yararı olan yağ minerallerini barındıran bir yağdır. Susam yağ seyreltilmeden kullanılan yani zeytin yağ gibi ana yağlardandır. Susam yağının içine birçok aromatik yağlar katarak cilde ve saçlara çok rahatlıkla uygulanabilir. Kirpiklerde dökülmeler yaşanıyorsa saçlarda dökülmeler ve dudak çatlaklarına kadar tedavi edebilir. Yemeklerde kullanılabileceği gibi direkt olarak cilde uygulanabilen yağlardan biridir.

Nasıl Kullanılır?

Susam yağı sabit bir yağ olduğu için hoş bir kokusu olmadığı için hoş kokulu aromatik yağlarla da kullanılabilir. Susam yağı birçok güçlendirici maske yapımında kullanılabildiği gibi masaj yağlarında zinde tutmak için, basur tedavilerinden mantar enfeksiyonları tedavilerine kadar kullanılabilir.

Saça Nasıl Uygulanır?

Saçlara uygulanmak istendiği takdirde hiçbir katkı maddesi kullanmadan saça uygulanabilir. Ama yarar oranını artırmak istenirse biberiye, kekik, Hindistan cevizi yağı ile beraber kullanılabilir. Saç diplerinden başlayarak uçlara kadar devam ederek friksiyon yaparak saçlara uygulanır. Yarım saat bone ile beklenildikten sonra saçın durulama işlemi yapılır. Bu işlemden sonra saçların ışıldadığını fark edeceksiniz.

Cilde Nasıl Uygulanır?

Cilde nemlendirmek amaçlı, cildin ışıltı bir görünüme sahip olması için kullanılan yağlardan birisidir. Uygulamanın hemen ardından etkilerini göstermeye başlar ve sonuçlarını hemen alırsınız.