Saçlara Anadoludan Doğal Bakım

Saçlara Anadoludan Doğal Bakım

BLAJ GABRIEL

BLAJ GABRIEL

Saçlar kadınların en değerli aksesuarlarıdır. Onların sağlıklı ve parlak görüntüsü özgüvenin de güçlendirir. Doğal olan anadolu bakım kürleri ile saçlarınıza bakım yaparak parlak bir görüntü yaratıp, onarlı daha sağlıklı hale getirebilirsiniz.

Anadoludan Saç Bakım Önerileri

  • Saç diplerinde yaşanan kaşıntılar sebebi ile rahatsızlık yaşıyorsanız çözümü oldukça basit olan bir uygulama ile bu sorun aşılabilir. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey elma sirkesidir. Saç diplerindeki kururluğu giderip, saçların kaşınmasını engelleyici özelliğe sahip olan elma sirkesi saç diplerine uygulanır. Ardından durulanır. Elma sirkesi ayrıca saça parlaklık kazandırıyor.
  • Saçlarda oluşan kepeklere çözüm ise kahvaltı sofranızda bulunan baldan geliyor. Sıcak suda 1 kaşık kadar balı eritip saç diplerinize uygulayın. Balı bir süre bekletip masajla yedirin. Arkasından saçlarınızı, yıkayıp durulayın.
  • Fazla saç taramak saçların kırılmasına ve dökülmesine sebep olur. Gereksiz durumlarda saçlarınızı taramayın.
  • Koyu tonlu saçlara parlaklık ve ekstra ışıltı katmak için zeytinyağı ve bal karışımı olan kür uygulanabilir.1 çay fincanı kadar süzme olan ballı aynı ölçüde olan yeşil zeytinyağı ile karıştırın. Bu karışımı birkaç gün bekletin. Arada çöküntü için karıştırın. Uygulama sırasında baş derisinden uca doğru uygulama yapıp saçınızı tarayarak tüm saç tellerinizi kürü yedirin. Sıcak kalması için sarın. Yarım saat kadar bekleme ardından saçlarınızı yıkayın. Parlaklık ilk işlemde hissedilir.