Çok Kuru Eller İçin Bakım Önerileri

Çok Kuru Eller İçin Bakım Önerileri

Eğer elleriniz çok sert ve kuru ise işe yağ oranı yüksek keremler sürerek başlamalısınız. Fakat bu derece bakımsız kalmış ellerin bir çırpıda düzelmesi beklenmemelidir. Sabır ve düzenli bir bakım ile gözle görülür iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

kuru-eller

Önerilerimize en bilindik ama düzenli yapıldığı takdirde çözüm getiren yöntemle başlayalım. Gece yatmadan önce vazelini ellerinize sürüp yedirebildiğiniz kadar yedirin. Yağ oranı yüksek olduğu için elbette ki emilimi kolay olmayacaktır. Yeterince masaj yaparak emilimine yardımcı olduğunuz ellerinize pamuklu bir eldiven geçirerek yatınız. Sabah ellerinizin daha yatışmış ve dokunulabilir olduğunu fark edeceksiniz. Sonrasında bir kaba iki üç Aspirin atıp gül suyu veya normal su ile eritin. Aspirin yapısı gereği hemen dağılacaktır. Bunu parmak aralarına da dikkat ederek ellerinizin her tarafına masaj yaparak pul pul olmuş deriyi uzaklaştırın. Ölü deri giderilince alttan daha taze ve düzgün bir el çıkacaktır. Dolayısıyla sonra yapacağınız işlemler için iyi bir yol kat etmiş olacaksınız .Elleriniz bundan sonra yapacağınız bakım yöntemleri daha olumlu cevap vermeye başlayacaktır.Yinede de bu aşamada çok iyi  görünen, bakımlı bir el beklentisine girmek hayal kırıklığı yaratabilir.bu yüzden başta da belirttiğimiz gibi sabır ve inat ile en iyi ve en etkili yöntemleri kullanarak devam etmelisiniz.

Ve büyük bir memnuniyetle kullanılan Kayısı yağı… Kullandığımız pek çok el bakımı ürününün içinde de bu yağ vardır. Sizler de isterseniz el ve tırnak bakımınız için kullandığınız kozmetik ürünlerinizin içine katarak daha doğal bir bakım sağlayarak kullanarak etkili sonuçlar alabilirsiniz. Yada bir pamuk yardımı ile ellerinize direkt olarak sürüp yağlılık hissi bile olmadan doğal olarak beslenen el ve tırnak bakımınızın keyfini çıkarabilirsiniz. Dilerseniz içerisine birazcık pudra şekeri(toz şekerde olabilir) ve eğer varsa biraz da bal karıştırıp Kayısı yağının ellerinize yaptığı bakımı görebilirsiniz.