Çilek Maskesi

Çilek Maskesi

Yaz aylarının vazgeçilmezleri arasında yer alan çilek meyvesi vitamin deposu olarak tanımlanmaktadır. Güzelliğin bir numaralı iksirlerin biri olan çilek meyvesini dilerseniz maske olarak da kullanıma alabilirsiniz.

Cildi Canlandıran Maske Tarifi

·         Çilek

·         Buz kalıbı

Cildi canlandıran maske tarifi için çilekleri belender ile püre haline getirelim ve buz kalıplarının içerisine dökerek buzdolabında bekletelim. Sağlıklı cilt tipinin ön plana çıkması adına oldukça ideal olan bu cilt maskesi aynı zaman da sivilce probleminin de geri plana alınmasına olanak tanımaktadır.
Çilek-maskesi

Ciltteki Ölü Hücreleri Temizleyen Maske Tarifi

·         Çilek

·         Krema

·         Bal

·         Beyaz sirke

·         Süt

Cilt üzerinde ki ölü hücrelere elveda demek isteyenlerdenseniz özel maske tarifi ile tanışabilirsiniz. Maske yapımı için süt ile beyaz sirkeyi harmanlayalım. Bir yandan da çiçekleri püre haline getirelim. Çilek püresinin içerisine bal, krema ve hazırladığımız karışımı ilave ederek harmanlayalım. Hazırlanılan maskeyi 1 saat boyunca buzdolabında bekletelim. Cilt üzerinde ki ölü hücrelerin giderilmesine kaynaklık eden bu maske tarifi aynı zaman da kusursuz güzelliğin ön plana çıkması adına oldukça ideal olacaktır. Maske kullanımı öncesinde cildinize gül suyu aracılığı ile tonik yapmalısınız. Tonik uygulamasında doğal maden suyundan da yararlanabilirsiniz. Zengin minerallere ev sahipliği yapan maden suyu cilt temizliği adına oldukça idealdir. En özel çilek maskesi tarifi aracılığı ile sizler de kısa zaman zarfı içinde sağlıklı ve canlı cilt tipine merhaba diyebilirsiniz.