Cildiniz Derinlemesine Besleyen Maske Tarifleri

Sağlıklı bir cilt için evde pratik yöntemler ile uygulayacağınız kürler sayesinde cildiniz yeniden nefes alacak !

Cildiniz Derinlemesine besleyen maske Tarifleri Hepimizin günlük hayatında en çok sorun ettiği güzellik etkenimiz cildimizdir. Bu yüzden cildimizin gün içerisinde parlak olmasını yeğleriz. Zaman içinde yaşadığımız hava koşulları ve çevre kirliliği nedeni ile cildimiz hasar görür. Aşırı soğuk ve ya aşırı sıcak nedeni ile günden güne dengesizleşir. Bu yüzden cildimizi işlerimizden dolayı aksatır, gerekli olan bakımlardan yoksun bırakırız. Bunun için hafta sonu bol zamanlarımızda kendi imkanlarımız doğrultusunda maske kürleri ile cildimizi besleyebiliriz. Bunun için bir sürü para yatırmanıza da gerek yoktur.

Evde pratik yöntemler ile yapacağınız birkaç öneri ile size çok güzel bir yüze nasıl sahip olursunuz hakkında detaylı bilgilerimizi sunmaktan onur duyarız. Evde kendi yöntemleriniz ile birçok cilt temizleyicisi hazırlayabilirsiniz. Size özel tariflerimiz ile birbirinden özel cilt temizleyicileri ile sağlıklı ve parlak cilt tipine sahip olun.

cilt-maskesi

Siyah Noktalara özel Temizleyen Mucizevi Maske Tarifi için gerekli malzemeler nelerdir ?

• Bir adet limon

• Bir yemek kaşığı yoğurt Siyah noktaları temizleyen maske tarifi için bir adet limon suyunu bir yemek kaşığı yoğurt aracılığı ile harmanlayalım. Karışımı cilt üzerine iyice yedirerek 30 dakika boyunca bekleyelim. Daha sonra ardından cildimizi ılık su ile durulamalıyız. Cildi Canlandıran Maske Tarifi

• Bir tutam tarçın

• Defne yaprağı

• Kuru kayısı Cildi canlandıran maske tarifi için bir avuç kuru kayısıyı karıştırıcı ile püre haline getirelim. Kayısı püresinin içerisine tarçın ilave ederek harmanlayalım. Bir tutam defne yaprağını su aracılığı ile kaynatalım ve soğumaya bırakalım. Hazırladığımız karışımın içerisine defne yaprağı suyunu ilave edelim. Cildi canlandıran etkisi ile ön plana çıkan bu maske tarifi aynı zaman da cilt tonu eşitsizliğinin de giderilmesine imkan tanımaktadır.

Cildi Nemlendiren Maske Tarifi

• 1 yemek kaşığı süt

• Bir adet bıldırcın yumurtası Cildi nemlendiren maske tarifi için bir adet yumurtanın sarısını 1 yemek kaşığı süt aracılığı ile harmanlayalım. Hazırladığımız maskeyi cilt üzerine ince bir tabaka şeklinde sürmek gerekmektedir.dakika boyunca bekleyelim. Kusursuz güzelliğe sahip olmanıza imkan tanıyan bu cilt maskesi ile sizler de hayal ettiğiniz cilt tipine kavuşarak yaşama kucak açabilirsiniz.

Sağlıklı bir cildin asıl sebebi düzenli bir hayatın içinde yaşamanızı sürdürmekten başlar. Önce sağlıklı ve planlı olun daha sonra planlarınız doğrultusunda harekete geçin. Sağlıklı beslenin. Hava şartları nasıl geliştiğini izleyin. Dışarı çıkmadan önce cilt tipinize uygun güneşe ve ya soğuğa karşı koruyucu nemlendirici kremler sürünüz. Evde yaptığınız bitkisel kürleri haftada en az 2 kere uygulayarak cildinizi derinlemesine besleyin. Sağlıklı Günler dileği ile.