Bitkisel Yağlar İle Saç Bakımı

Bitkisel Yağlar İle Saç Bakımı

Bitkisel yağlar aracılığı ile daha canlı ve daha parlak saçlara sahip olabilirsiniz. Bitkisel yağ karışımlarını kullanırken dikkat etmeniz gereken hususlardan biri de masaj uygulamasıdır. Maske kullanımı sırasında uygulamaya alacağınız masaj saç derisinde ki kan dolaşımının hızlanmasını destekleyecektir.

Saç Bakımı İçin Birbirinden Özel Bitkisel Yağ Karışımları

Biberiye Yağı:

Saç derisindeki problemlerin geri plana alınması adına oldukça ideal olan biberiye yağı aynı zaman da eksik olan sebum maddesinin dengelenmesine kaynaklık edecektir. Saç derisinin nemlenmesini sağlayacak olan biberiye yağını diğer bitkisel yağlar ile harmanlayarak özel karışımlar elde edebilirsiniz.

Bitkisel-şekilde-saç-bakımı
Lavanta Yağı:

Saç derisinin beslenmesi adına oldukça ideal olan lavanta yağı aynı zaman da dökülme probleminin de ortadan kalkmasına kaynaklık etmektedir.  Parlak ve canlı saçlara sahip olmak isteyenlerin vazgeçilmezi olacak lavanta yağ karışımları ile kısa zaman da hayal ettiğiniz görünüme merhaba diyebilirsiniz.

Sarımsak Yağı:

Saçlarınızın beslenmesi adına ideal olan sarımsak yağı kısa zaman zarfı içinde saç dökülmelerinin azalmasına kaynaklık edecektir. Sarımsak yağını badem yağı ve zeytinyağı ile harmanlayarak özel karışımlar elde edebilirsiniz.

Ardıç Yağı:

Cilt sorunlarının giderilmesi adına oldukça ideal olan ardıç yağı antiseptik özelliğe ev sahipliği yapmaktadır. Saç derisinin yatışmasına kaynaklık eden ardıç yağını okaliptüs yağı ile harmanlayarak kullanıma alabilirsiniz. Birbirinden özel bitkisel yağ karışımları ile kusursuz güzelliğe merhaba demenin zamanı.