Az Bilinen Yemek Tarifleri

Az Bilinen Yemek Tarifleri

Az bilinen yemek tarifleri herkesin merak ettiği ancak oldukça az kişinin bildiği özel yemeklerdir. Özellikle makarnanın farklı kombinasyonlarına değinmiş olduğumuz konuda ne kadar farklı makarna çeşitleri olduğunu vurgulamıştık. Bu yazımızda daha önce duymadığınızı düşündüğümüz farklı yemek tariflerine kısaca değiniyoruz.

1. Ton Balığı Salatası

Her ne kadar bir yemek türü değilse de salatalık, öğlen, sabah yada akşamleyin bile güzel bir şekilde tüketilebilecek, doğal bir karışımdır. Bunun için doğru bileşenleri seçmek sonuç olarak salatının lezzetini arttırır. Salataya ton balığı katmak ise bu tercihlerden birisidir.

Ton balığı salatası, normal salatalığa ton balığının dahil edilmesiyle oluşturulur ancak burada balığın yağı da karışır ve ortaya mükemmel bir lezzet çıkar. Eğer henüz keşfetmediyseniz, mutlaka denemelisiniz.
Az-bilinen-yemek-tarifleri

2. Hindi Eti

Hindi eti tüketimini normal tavuk eti tüketimi ile kıyasladığımızda, ülkemizde hindi eti tüketim oranı çok büyük oranda düşük olmaktadır fakat hindi etinin tavuk etinden çok daha farklı olmadığını hatta tavuk etinin daha farklı bir hali gibi olduğunu da vurgulamak gerekir.

Eğer hayatınızda henüz hiç hindi eti yemediyseniz, mutlaka denemlisiniz. Hindi eti yemek tarifleri bir tavuk eti ile yapılabilecek tariflerin aynısıdır. Bu nedenle hindi eti için uygulanabilecek pişirme yöntemlerinin aynısının tavuk etleri için de uygulandığını söyleyebiliriz.

3. Soğanlı Makarna

Bu basit ikili, hemen hemen her evde kolay ve oldukça ucuz bir şekilde yapılabilecek ikilidir. Sadece makarnayı haşladıktan sonra pişirmeden önce tencereye soğan doğrayın ve yağda kavurun. Sonrasında makarnayı da dahil ederek soğan makarnayı pişirin.

Soğan ve makarnayı hem bir sabah kahvaltısı hem de bir akşam öğünü olarak tüketebilirsiniz. Dilerseniz yumurta da dahil edebilirsiniz. Soğan makarnaya ayrı bir lezzet katacaktır.